وان حمام کارگردان فیلم سینمایی فرهنگ

وان حمام: کارگردان فیلم سینمایی فرهنگ سیاسی تصویر فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار اجتماعی تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو، ساقدوش پرنسس&quot، &quot/ ترویج اشراف گرایی است ، دادستان تهران

اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس‌ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می‌نمایند، ترویج فرهنگ اشرافی‌گری است.

تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو، ساقدوش پرنسس&quot، &quot/ ترویج اشراف گرایی است ، دادستان تهران

دادستان تهران: تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو/ "ساقدوش پرنسس" ترویج اشراف گرایی است

عبارات مهم : ایران

اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می نمایند، ترویج فرهنگ اشرافی گری است.

دومین جلسه دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با عنوان آسیب های اجتماعی در سال 1396، با حضور تعدادی از معاونان دادستان، سرپرستان نواحی دادسرای تهران، بعضی فرماندهان پلیس پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، نمایندگان دستگاه های اجرایی و شرکت های مرتبط با عنوان بررسی اوضاع آرایشگاه های خانمانه و مراکز تولید لباس برگزار شد.

تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو، ساقدوش پرنسس&quot، &quot/ ترویج اشراف گرایی است ، دادستان تهران

به گزارش ایسنا به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، دکتر جعفری دولت آبادی دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به ظرفیت های آینده نگری شده است در قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در امر آسیب های اجتماعی و با تصریح به این که پیش از این در مقابله با بعضی مصادیق آسیب ها با خلاء قانونی مواجه بودیم که چنین مواردی با تصویب قانون اخیرالذکر مرتفع گردیده هست، در خصوص موادی از این قانون که مرتبط با آسیب های اجتماعی هست، اظهار داشت: فصل پانزدهم قانون برنامه ششم با عنوان «بیمه اجتماعی، امور حمایتی و آسیب های اجتماعی» به آسیب های اجتماعی تخصیص داده شده است دارد و در چند ماده، به خاص راهکارهای پیش گیرانه در این زمینه را مورد توجه قرار داده هست. مطابق ماده 78 این قانون، دولت مکلف گردیده است در جهت تحقق عدالت اجتماعی و حمایت از اقشار آسیب پذیر و پیش گیری و کم کردن آسیب های اجتماعی، نسبت به طراحی و اجرای برنامه های مورد نیاز جهت نیل به اهداف مندرج در جدولی که ذیل این ماده آمده اقدام نماید و از جمله شاخص ها و اهداف آینده نگری شده است در این ماده قانونی، جلوگیری از زیاد کردن طلاق و زیاد کردن حمایت از کودکان خیابانی ، معتادان ، ایتام و کودکان بی سرپرست است.

اولویت کارها پیش گیرانه بر کارها مقابله ای

اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس‌ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می‌نمایند، ترویج فرهنگ اشرافی‌گری است.

وی ماده 80 قانون برنامه ششم را بااهمیت ترین ظرفیت قانونی در عنوان آسیب های اجتماعی دانست و با تاکید بر اولویت کارها پیش گیرانه بر کارها مقابله ای که همواره در این گونه جلسات یادآوری شده است هست، اظهار داشت: مطابق این ماده، دولت مکلف است طبق قوانین مربوطه و مصوبات شورای اجتماعی به منظور پیش گیری و کم کردن آسیب های اجتماعی، نسبت به تهیه طرح جامع کنترل و کم کردن آسیب های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی اقدام کند و نخستین محور مورد نظر قانون گذار جهت شکل دهی به این اقدامات، پیش گیری اولیه از بروز آسیب های اجتماعی از طریق اصلاح برنامه ها و متون درسی، آینده نگری آموزش های اجتماعی و ارتقاء مهارت های زندگی است.

توجه به نقش آموزشی و تربیتی صدا و سیما و رسانه ها

دومین توصیه ای که دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در کم کردن آسیب های اجتماعی به آن اشاره نمود، توجه به اهمیت نقش آموزشی و تربیتی شرکت صدا و سیما و رسانه ها در مورد آسیب های اجتماعی بود.

تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو، ساقدوش پرنسس&quot، &quot/ ترویج اشراف گرایی است ، دادستان تهران

وی در این خصوص با خاطرنشان کردن مباحث جلسه پیشین دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران در حوزه آسیب های اجتماعی که به عنوان منع عرضه قلیان در اماکن عمومی تخصیص داده شده است داشت، اظهار کرد: این که بعضی افراد از ضرر ناشی از استعمال مواد دخانی و جرم بودن عرضه این مواد در اماکن عمومی مطلع هستند و باز هم از این امر استقبال می نمایند، نشان از ضعف کارها فرهنگی از سوی مراجع مربوطه دارد و مورد نیاز است طرح های اجرایی مربوط به آسیب های اجتماعی دارای پیوست های رسانه ای باشد.

سومین توصیه دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران اولویت دهی به عنوان پیش گیری بود.

اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس‌ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می‌نمایند، ترویج فرهنگ اشرافی‌گری است.

وی با ذکر این که همواره پیش گیری مقدم بر مقابله هست، به عنوان مثال اظهار داشت: اگر بعضی دستگاه های اجرایی مرتبط از خدمات مشاوره ای به نحو مطلوب برخوردار باشند؛ به گونه ای که شمار طلاق ها کم کردن یابد، راه وقوع بسیاری از آسیب های اجتماعی مسدود می شود؛ آیا که در پی طلاق، معضلاتی چون زنان بی سرپرست، افسردگی و غیره نمود می یابد.

جعفری دولت آبادی در توجیه ضرورت تدابیر پیش گیرانه در کنار کارها ایجابی در عنوان آسیب های اجتماعی، مثال دیگری زد که مربوط به وظایف دستگاه های اجرایی در این راستا بود.

تذکر پیامکی به متخلفان کشف حجاب در خودرو، ساقدوش پرنسس&quot، &quot/ ترویج اشراف گرایی است ، دادستان تهران

وی گفت: اگر دستگاه اجرایی با یک اخطار و تذکر، می تواند مسئله را حل کند، مناسب تر از آن است که مقابله صورت گیرد و به طور مثال واحد صنفی تعطیل شود؛ آیا که کارها مقابله ای متضمن صرف وقت و هزینه های بیشتری است.

لزوم تقسیم کار میان دستگاه های اجرایی

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران چهارمین توصیه در امر مبارزه با آسیب های اجتماعی را لزوم تقسیم کار میان دستگاه های اجرایی و انتظامی دانست و با یادآوری این عنوان که این تقسیم کار به وسیله شورای اجتماعی وزارت کشور به عمل آمده هست، از عدم توجه مورد نیاز بعضی دستگاه ها در انجام وظایف خود در این راستا انتقاد کرد و در بیان مثال گفت: حسب گزارش پلیس مواد مخدر، اخیرا یکی از کمپ های نگه داری معتادان متجاهر تعطیل شده است که چنین اقدامی اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر را با مسئله مواجه می سازد و مورد نیاز است دستگاه های متولی، ادامه فعالیت مراکز مرتبط با آسیب های اجتماعی را تسهیل نمایند.

جعفری دولت آبادی در تقسیم بندی وظایف دستگاه ها و مراجع مرتبط با آسیب های اجتماعی، فرض را بر این گذاشت که هر دستگاه از وظایف ذاتی خود آگاه است و انتظار جلسه از نمایندگانی که از سوی دستگاه های اجرایی و انتظامی حضور دارند را بر این فرض استوار دانست.

اولویت بندی آسیب های اجتماعی، ضرورت دیگری بود که دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران بر آن تاکید نمود و با اشاره به مطالبه مقام معظم رهبری در این خصوص در جلسات با مسوولان نظام اظهار داشت: مصادیق شمار آسیب های اجتماعی بسیار است و هر یک زیرمجموعه های گسترده ای را مشمول بر می شود؛ به گونه ای که پرداختن همزمان به تمامی این مصادیق ممکن نیست و بر این اساس اولویت های پنج گانه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اعلام این که، با تفریحات سالم و اشتغال مخالف نیستیم، اظهار داشت: استعمال مواد دخانی و عرضه آن در اماکن عمومی را تفریح سالم نمی دانیم.

تبلیغات غیر مجاز در فضای مجازی

در ادامه جلسه قطبی معاون دادسرا و رییس کمیته هماهنگی آسیب های اجتماعی دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران با ارائه گزارشی از کارها این کمیته در اجرای مصوبات و برگزاری جلساتی با حضور نمایندگان پلیس، وزارت منزل های فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنعت، معدن و تجارت و هم چنین رییس اتحادیه های پوشاک و آرایشگاه های خانمانه خبر داد و در خصوص نتیجه های کارها افزود: حسب بررسی، 1373 آرایشگاه خانمانه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای مجوز می باشند و مابقی فاقد مجوز هستند که بیش تر در منازل فعالیت می کنند.

قطبی در خصوص تبلیغات خلاف موازین اخلاقی و اسلامی از سوی بعضی آرایشگاه های خانمانه در فضای مجازی، از شناسایی 38 آرایشگاه که در اینترنت تبلیغات غیر مجاز می­ نمایند و ارائه تذکر به آن ها خبر داد که منتهی به از بین بردن صفحات مربوط از اینترنت شد.

وی از دیگر کارها غیرقانونی در امر آرایشگری را برگزاری همایش های بدون مجوز دانست و در ذکر مثال اظهار داشت: اخیراً همایشی در برج میلاد برگزار شد که 1200 آرایشگر زن دعوت شدند و در این همایش، سی دی مربوط به آموزش آرایشگری به مبلغ 550 هزار تومان به فروش رفت.

شناسایی 15 مرکز آموزشی غیرمجاز آرایشگری

وی به برگزاری دوره های آرایشگری در بعضی کشورهای همسایه اشاره کرد و افزود: در این راستا با مرکز آموزش فنی و حرفه ای و پلیس جلسه ای برگزار شد که منجر به شناسایی 15 مرکز آموزشی گردید که خارج از حیطه صلاحیتی فعالیت می کردند.

در این جلسه، زن عابدی نماینده اتحادیه آرایشگری در خصوص نحوه بازرسی از آرایشگاه ها اظهار داشت که هشت بازرس اتحادیه به همراه مأمورین زن پلیس، روزانه از سی واحد صنفی دیدار می نمایند.

در ادامه سردار لطفی رییس پلیس اطلاعات و امنیت تهران، تخلفات صنفی آرایشگاه های خانمانه را مشمول بر ارائه خدمات غیر مرتبط مانند ماساژ، سولاریوم، شوی لباس، خدمات درمانی و بهداشتی مانند تتو و بوتاکس و بعضی کارها مجرمانه و هنجارشکنانه در ایام خاص مانند دهه محرم با ترویج آرایش خاص و تبلیغات نامناسب در اینترنت اعلام نمود و صدور کارت خدمتگزاری از سوی پلیس را جهت متولیان و کارکنان آرایشگاه ها پیشنهاد نمود.

در این جلسه، نمایندگان شرکت تعزیرات حکومتی، وزارت منزل های اطلاعات و بهداشت و آموزش پزشکی و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس مباحثی مرتبط با جلسه مطرح کردند.

تذکر پیامکی به متخلفان از مقررات

جعفری دولت آبادی تجربه پلیس در مقابله با کشف حجاب رانندگان در اتومبیل را از این باب که در مرحله اول با ارائه تذکر از طریق سامانه پیامکی اقدام شد، موفقیت آمیز خواند و در اتخاذ این رویکرد پیش گیرانه در برابر دیگر مصادیق آسیب ها اظهار داشت: تصویر العمل در برابر آسیب ها باید مدبرانه باشد؛ لیکن آسیب های اجتماعی تا حد بسیار به پرسشها فکری، فرهنگی و یا اقتصادی باز می گردد. به عنوان مثال، حجاب تا حدی مرتبط با پرسشها فکری و عقیدتی افراد است و فعالیت آرایشگاه ها با پرسشها اقتصادی گره خورده که در برطرف با آسیب های اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد.

تلاش در جهت مجوزدار کردن آرایشگاه های زنانه، مصوبه دیگر جلسه بود و دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از قطبی معاون دادسرا خواست منطقه ری و شمیرانات را هم مورد توجه قرار دهد.

جعفری دولت آبادی در خصوص کارها پزشکی مانند تتو و بوتاکس در آرایشگاه ها که زمینه آسیب به سلامت افراد را فراهم می سازد، از اتحادیه صنف آرایشگاه های خانمانه و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی خواست ضمن برخورد با این واحدهای صنفی و تعطیلی آن ها، مراتب را گزارش نمایند.

ضرورت پیش گیری از کارها مغایر با فرهنگ ازدواج آسان

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران در خصوص گزارش ارائه شده است از سوی یکی از اعضای جلسه مبنی بر اخذ مبالغ کلان بابت آرایش عروس و پدیده پرنسس ها که افرادی را آرایش و به عنوان ساقدوش ضمیمه عروس می نمایند، این کارها را ترویج فرهنگ اشرافی گری دانست و افزود: ازدواج ساده جزء سیاست های کشور است و ترویج چنین اقداماتی در جامعه، حتی اگر جهت عده ای که پول دارند مباح باشد، ولی به لحاظ ترویج فرهنگ اشرافیت، سرمایه داری و غربی مردود است و لذا از نهادهای فرهنگی، شرکت تعزیرات حکومتی و اتحادیه صنف آرایشگرها می خواهیم از هر اقدامی که علیه فرهنگ ازدواج و تسهیل آن باشد، جلوگیری نمایند.

وظایف اتحادیه ها در اعمال مدیریت و نظارت بر اصناف

جعفری دولت آبادی تخصیص داده شده است هشت بازرس از سوی اتحادیه صنف آرایشگرها جهت نظارت بر واحدهای این صنف کافی را ندانست و ضمن تصریح به این که ما با کارآفرینی مخالف نیستیم، اظهار داشت: اتحادیه که مجوز فعالیت صادر می کند باید امر نظارت را هم بر عهده بگیرد.

دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران با انتقاد از ضعف نظارتی در کلیه حوزه ها، اطلاع رسانی در حوزه آسیب های اجتماعی را توصیه ای کلیدی ارزیابی نمود و ضمن مؤثر خواندن استفاده از ظرفیت شرکت صدا و سیما و رسانه ها در این راستا، اطراف وظیفه اتحادیه در خصوص اطلاع رسانی به مردم و توجیه ذی نفعان اظهار داشت: اطلاع رسانی پیش از برخورد مورد نیاز است و انذارهای اقناع کننده به خاص اگر از سوی قشر زنان به عمل آید، زیاد از برخوردهای پلیسی اثرگذار است.

استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی اجتماعی زنان در امر آسیب های اجتماعی

استفاده از ظرفیت شورای فرهنگی اجتماعی زنان که وظیفه سیاست گذاری در عنوان زنان را بر عهده دارد، پیشنهاد دیگر دادستانی پایتخت کشور عزیزمان ایران بود و توصیه نهایی این جلسه، تاکید دکتر جعفری دولت آبادی بر مقابله با موارد بیّن و آشکار در ترویج فرهنگ غربی بود که در این خصوص اظهار داشت: دادستانی در امر مقابله با اقداماتی که به وضوح ترویج دهنده فرهنگ غربی است تردید ندارد و در این راستا ضرورت دارد پلیس یا شرکت تعزیرات حکومتی از مصادیق مهم تر شروع کرده و به جای این که یک آرایشگاه کوچک در منطقه جنوب شهر را تعطیل کند، در خصوص مراکز بزرگی که در حال ساختن فرهنگ غلط می باشند اقدام نماید؛ آیا که نتیجه این تجمل گرایی ها، تقسیم بندی جامعه به غنی و فقیر است.

وی در خصوص فعال شدن دستگاه های اجرایی مرتبط با آسیب ها اجتماعی گفت: قرار نیست دستگاه های اجرایی عقب بروند و پلیس و دادسرا جلو بیاید، بلکه اتحادیه در صف نخست هست؛ شرکت های مرتبط در وهله دوم باید اقدام کنند؛ بعد از آن پلیس وارد شود و در صورت عدم حصول نتیجه به رغم گذر از این مراحل، دادسرا آمادگی تعقیب جرایم، پیگیری و حمایت قضایی از کارها پلیس را خواهد داشت.

واژه های کلیدی: ایران | دستگاه | آرایشگاه | پلیس پایتخت | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz